Конспект нод з малювання з використанням нетрадиційних технік «пташки в гніздечках»

Розбицька Світлана
Конспект НСД з малювання з використанням нетрадиційних технік «Пташки в гніздечках»

Конспект нод з малювання з використанням нетрадиційних технік «пташки в гніздечках»

Мета. Формування навичок малювання в техніках видування. відбиток поролоном, робота з трафаретом.

Освітня: продовжувати вчити дітей працювати в техніках видування. відбиток поролоном, робота з трафаретом; створювати сюжетні образи, застосовуючи отримані вміння та навички зображення; закріплювати знання про птахів.

Розвиваюча. розвивати дрібну моторику, сприйняття, зорово-рухову координацію, пізнавальний інтерес, творчу уяву, збагачувати словник.

Виховна. виховувати інтерес до малювання. акуратність, самостійність.

Матеріал. набір ілюстрацій із зображенням птахів в гніздах. зразки, листи А-4, коктейльні трубочки, поролон, трафарети- силуети птахів, фарби, пензлики, серветки.

Попередня робота. розгляд ілюстрацій, спостереження на прогулянках, читання літератури, бесіди.

Хід заняття. 1. Організаційний момент.

Про що співають горобці

В останній день зими?

Ми вижили, ми вижили

Ми живі, живі ми!

Мімічне вправу «Горобчики»

Діти мімікою зображають різноманітність настроїв. взимку пташкам холодно смуток. навесні тепло - радість,

2. Введення в тему. Вихователь пропонує дітям уявити, що вони знаходяться в весняному лісі, включає магнітофон і надає дітям можливість прослухати музичну заставку «Прогулянка в лісі».

Добре в лісі навесні Птахи різні співають

На деревах гнізда в'ють.

І вільшанка і дрізд

Зайнялися пристроєм гнізд. Носять, носять в будиночки Птахи по соломинку.

- Що зображено на картині? (На картині зображено дерево.)

- Що знаходиться на дереві? (На дереві багато пташиних гнізд.)

Вихователь пропонує дітям розглянути ілюстрації на яких зображені птахи в гніздечках. розповідає що гнізда потрібні птахам для того, щоб вирощувати в них своїх пташенят.

- Що роблять птахи? (Птахи годують своїх пташенят)

Пальчикова гімнастика «Пташенята»

(Поставити руку ліктем на стіл. Пальці скласти у вигляді дзьоба. Ритмічно нахиляти кисть до долоньці)

Дітки в гніздечку сидять,

І, звичайно, є хочуть.

(Всі пальці правої руки обхопити лівою долонею.

Виходить «гніздо». Ворушіння пальцями правої руки створює враження живих пташенят в гнізді.)

(Поставити руки ліктем на стіл. Пальці скласти у вигляді

дзьоба. Ритмічно «відкривати» дзьоб, вимовляючи «ПІ, ПІ, ПІ»)

Гімнастика для очей. «Пташки заснули»

На рахунок 1 4 закрити очі - очі заснули, на рахунок 5 6 широко розкрити очі і подивитися вдалину. (4-5р)

3. Повідомлення теми і мети заняття.

Вихователь пропонує дітям посадити пташок в гніздечко. Розгляд зразка. Зазначає в якій техніці виконано роботу.

Конспект нод з малювання з використанням нетрадиційних технік «пташки в гніздечках»

На доріжку села.

Пташка клює зернятка,

Пташка чистить пір'ячко.

По доріжці снує,

Пташка пісеньку співає:

-У мене є голова,

Ось і крильця - їх два.

У мене є очі,

Дзьобик, кігті, лапки,

Подивися. ось хвостик мій.

Полечу-ка я додому!

(Виконувати руху відповідно до тексту)

Вправа на дихання «Пташки»

Діти роблять глибокий вдих через ніс, сильно видихають вимовляючи «чик-ЦВІРІНЬ»

відбиток поролоном через трафарет

Конспект нод з малювання з використанням нетрадиційних технік «пташки в гніздечках»
Конспект нод з малювання з використанням нетрадиційних технік «пташки в гніздечках»
Конспект нод з малювання з використанням нетрадиційних технік «пташки в гніздечках»
Конспект нод з малювання з використанням нетрадиційних технік «пташки в гніздечках»
Конспект нод з малювання з використанням нетрадиційних технік «пташки в гніздечках»

Діти розглядають роботи, розповідають про те, як вони малювали. вихователь хвалить всіх дітей.

Гурткова робота з изодеятельности з дітьми старшого дошкільного віку. Перспективний план гуртка «Юний художник» Перспективний план гуртка "Юний художник" Мета: розвиток творчих здібностей дітей старшого дошкільного віку; ознайомлення дітей.

Схожі статті