Конспект заняття з навколишнього світу «як хліб на стіл прийшов» друга молодша група

Наталя Ковчік
Конспект заняття з навколишнього світу «Як хліб на стіл прийшов» друга молодша група

по ознайомленню з навколишнім світом

в другій молодшій групі

Виконала. Ковчік Наталія Олександрівна,

Мета. Дати дітям початкове уявлення про те, який шлях проходить зерно, щоб стати хлібом.

Завдання. 1. Формувати уявлення про різноманітність хлібобулочних виробів; про те, що хліб - це один з найголовніших продуктів харчування.

2. Знайомити з працею дорослих. хлібороб. мельник, пекар, продавець. Словник. хлібороб. млин, мірошник, пекарня, пекар.

3. Виховувати повагу до людей праці, дбайливе ставлення до хліба. Устаткування. борошно, солод, сіль, рослинне масло, піднос, хлібобулочні

вироби. бублики, хлібниця. коровай.

Наочні посібники. житні колоски; тарілочки з зерном, борошном; підсумкова драбинка. Ілюстрації. поле, засіяне житом / пшеницею; хлібороб. комбайн, млин, мука, пекар, продавець.

Попередня робота. артикуляційна гімнастика «дріжджі повітря збирали»

пальчикова гра «жорна». хороводна гра «Ваня».

Хід заняття:

1. Організаційний момент.

(Діти стоять біля вихователя).

Хлопці, послухайте і здогадайтеся, про що я зараз буду говорити. Вихователь загадує загадку:

Відгадати легко і швидко:

М'який, пишний і духмяний,

Він і чорний, він і білий,

А буває підгорілий.

Без нього поганий обід,

2. Повідомлення теми

- Сьогодні ми з вами поговоримо про хліб.

Конспект заняття з навколишнього світу «як хліб на стіл прийшов» друга молодша група

(З'являється наочний посібник - колосся, пов'язані стрічкою).

(Вихователь) Хлопці, в гості до нас прийшли колоски. Подивіться, що вони нам принесли. На столі з'являються сушки. борошно, солод, рослинне масло, сіль, вода.

(Вихователь) З в'язанки класів дістає один колосок і дає його дітям подивитися, помацати.

(Вихователь) Кожен день ми їмо білий і житній хліб. багато з вас люблять сушки, печиво, сухарики, різні тістечка. А хто знає, з чого все це роблять?

- А колосок нам зараз розповість, як же він став таким запашним короваєм.

3. Розповідь вихователя «Як хліб на стіл прийшов». Знайомство з професіями

хлібороба. мельника, пекаря, продавця.

а) У колоску живуть зернятка. (Показати дітям зерно в тарілці).

Наш колосок був таким же зернятком. Воно потрапило в землю. Сонечко його пригрівало, дощик поливав. Люди про нього піклувалися, доглядали. Ці люди називаються хлібороби.

І з зерна зріс колосок. З колосків за допомогою спеціальних машин збирають зерно.

б) Ці зерна треба перетворити на борошно - білу, повітряну, ніжну, слухняну. Тому зерно везуть на млин.

(Показ ілюстрації) .Мельник включить жорна і перетреться зерно в борошно

(Вихователь) А давайте включимо свої жорна. Всі готові? Тоді починаємо.

Чим він займається?

Пекар працює на пекарні.

Пекар борошенця білу Пишним тестом зробить!

Дріжджі, ну-ка не лінуйтеся,

Наше тісто підійміть!

А тепер давайте пограємо (діти стають в коло).

- Яке пишне тісто у нас вийшло! Спасибі всім за допомогу. (Вихователь) Хлопці, давайте спробуємо замісити і спекти справжній коровай! Замішуємо тісто, поєднуючи всі інгредієнти.

Добре промешенное тісто викладаємо на деко (промовляємо який важка праця у пекаря). Ставимо в піч.

У грубку жарку сідай Порумянься, спечіть!

4. Бесіда про дбайливе ставлення до хліба.

Ось житній коровай З скоринкою рум'яної.

Ніколи не забувай :

На столі він головний!

Без нього обід не береться до уваги.

У свята і будні:

«Хлібу слава і пошана!» - Кажуть все люди.

Чи не кришити хліб під час їжі. не залишати недоїдені шматочки, не викидати їх, а погодувати птахів. Коли будете їсти хліб. згадайте, скільки праці вкладено в кожен шматочок. Як багато людей працює, щоб з'явився смачний хліб. До нього потрібно дбайливо ставитися.

(Розкладається посібник - драбинка).

Отже, для того, щоб на нашому столі завжди був запашний хліб з хрусткою скоринкою, трудиться багато людей. Давайте згадаємо, хто це?

(Робота з драбинкою. Діти за допомогою ілюстрацій називають слова. Хлібороб. Млин (мельник, пекар, продавець).

(Вихователь хвалить дітей).

(Вихователь) Хлопці, наш коровай спік! (На столі з'являється коровай)

Подивіться - який він круглий, пишний, рум'яний, запашний.

Давайте запросимо гостей - хлопців з іншої групи на наш коровай. Ми розповімо їм історію, яку нам повідав колосок. Який довгий шлях проходить зернятко, щоб перетворитися в запашний хліб. Діти погоджуються.

Заздалегідь запрошені гості стукають в двері групи.

Вихователь відкриває двері і впускає гостей. Діти вітаються один з одним і запрошуються за стіл.

В руках у вихователя з'являється колосок.

В кінці чаювання вихователь показує ілюстрації, від імені колоска Новомосковскется вірш:

Розповім тобі, друже,

Про чудовий колосок.

Той, що зріє на полях - Чи потрапить на стіл в хлібах.

Сушки, плюшки і батон - Хліб приходить в кожен будинок.

Був він зернятком в землі - Ось, красень, на столі!

Як сталося перетворення з колосків в частування?

Руки добрі ростять:

Сіють, мелють, молотять,

Випікають з борошна Кренделёчкі, пироги,

Житній хліб. батон пшеничний з ним будь-який обід - відмінний!

У хлібі - все тепло полів.

Бережіть працю людей!

Ось скільки цікавого розповів нам колосок. Він каже вам спасибі за те, що ви уважно його слухали і виконували всі завдання.

До побачення, колосок, приходь до нас ще зі своїми цікавими розповідями.

Конспект заняття з навколишнього світу «як хліб на стіл прийшов» друга молодша група
«Хліб-всьому голова» - фотозвіт з навколишнього світу в підготовчій групі Нам хотілося донести до дітей-звідки прийшов до нас на стіл Хліб і чому так кажуть: "Хліб-всьому голова". Розучували з дітьми прислів'я.

Конспект інтегрованого безперервно-освітньої діяльності «Хліб - всьому голова. Як хліб до нас на стіл прийшов »Державна бюджетна дошкільний заклад дитячий садок № 44компенсірующего виду Константіновкаского району Харкова Конспект інтегрованого.

Конспект заняття з навколишнього світу «як хліб на стіл прийшов» друга молодша група
Інтегроване заняття з дітьми старшого дошкільного віку «Як хліб на стіл прийшов?» Цілі: • Узагальнити у дітей знання про те, звідки береться хліб, уточнити люди яких професій працюють під час вирощування зерна на полях.

Конспект підсумкової НСД з розвитку мовлення та ознайомлення з оточуючим світом на тему «Весна» (старша група) Тип заняття: повторення Мета: розвивати мову дітей. Завдання: Навчальні: 1. Узагальнити уявлення дітей про весну: назвати прикмети весни, знання.

Конспект НСД по навколишнього світу для дітей середнього дошкільного віку «Незнайко прийшов в гості» Мета: розширити уявлення дітей про овочі та фрукти; активізувати словниковий запас, увагу і пам'ять дітей, розвивати логічне мислення ;.

Конспект заняття з навколишнього світу «як хліб на стіл прийшов» друга молодша група
Конспект НСД по навколишнього світу в підготовчій до школи групі. Тема «Хліб - наше багатство». Завдання. Освітні: узагальнити уявлення дітей про хліб як одному з найцінніших продуктів харчування і найбільших багатств на землі.

Конспект заняття по ознайомленню з природою «Як хліб на стіл прийшов» Кожен вихователь обов'язково проводить з дітьми бесіду про хліб, про те, як його вирощують. Звичайно ж діти сприймають найкраще наочний.

План-конспект заняття по навколишнього світу (молодша група) на тему: «Зернятка для курочки» Вихователь: Каюмова Еліна Маратовна Мета: Формувати уявлення про домашніх тварин Завдання: Освітня: вчити дітей називати властивості.

План-конспект заняття по навколишнього світу (старша група) «Домашні тварини» ТЕМА ЗАНЯТТЯ: Домашні тварини МЕТА: закріплювати поняття дітей про домашніх тварин. Ознайомити з одним з них - собакою. Розвивати логічне.

Схожі статті